Soda oczyszczona doskonale sprawdza się nie tylko w kuchni, przy sprzątaniu i odświeżaniu rzeczy, ale również wyjątkowo przydatna jest w codziennej higienie a także dbaniu o własne zdrowie.

ZDROWIE

Soda znakomicie funkcjonuje jako bezpieczny i skuteczny lek. Warto ją mieć w domowej apteczce, gdyż przydaje się między innymi w zaburzeniach dotyczących układu pokarmowego. Pozwoli pozbyć się zgagi, złagodzi ból brzucha, wyleczy niestrawność. Do szklanki ciepłej wody wsyp łyżeczkę proszku i wypij. Sięgnij też po sodę, kiedy boli cię gardło. Tu do jego przepłukania wykorzystaj taką samą miksturę, ewentualnie wzbogacając ją o kilka kropli cytryny. Ten związek chemiczny okazuje się również niezwykłym remedium na ukąszenia owadów czy swędzącą skórę. Maź sporządzona z sody i wody przynosi ulgę podrażnionym miejscom, nieoceniona może się okazać na przykład w przypadku ospy.

Odkwaszanie organizmu

Jedną z przyczyn wielu chorób cywilizacyjnych jest zakwaszenie naszego organizmu. Za taki stan odpowiedzialna jest przede wszystkim dieta bogata w mięso i mleko a uboga w warzywa i owoce. Kwaśny odczyn organizmu sprzyja powstawaniu wielu schorzeń, zaczynając od zgagi, na nowotworach kończąc. Soda, jako mocno zasadowa, bardzo dobrze sprawdza się przy odkwaszaniu organizmu i usuwaniu z niego toksyn.

Włoski onkolog, dr Tullio Simoncini postawił natomiast bardzo odważną tezę, dotyczącą jej dobroczynnego działania na zdrowie. Stwierdził, że skutecznie pomaga walczyć z rakiem.

 • Profilaktyka – uniemożliwienie zgromadzenia się candidy w takiej ilości, żeby spowodowała problem raka.

Rozpuścić 1 łyżeczkę sody w filiżance ciepłej wody. Pić 2 razy dziennie przez 3 dni, żeby odkwasić organizm. Dziesięć dni przerwy i powtórzyć 3-dniowy cykl. Ze względu na niezbyt przyjemny smak, można stosować suchą sodę, wstrzymać oddech i popić ciepłą wodą.

 • Zatrzymanie i usunięcie infekcji candidą (cysta lub guz nowotworowy).

Kiedy candida opanowała system odpornościowy do takiego stopnia, że utworzyła się cysta lub guz, grzyb candidy potrzebuje dużą ilość pożywienia. Wtedy do sody dodaje się miód, melasę lub syrop trzcinowy, które candida szybko wchłania razem z sodą.

Rozpuścić 1 łyżeczkę miodu i 1 łyżeczkę sody w filiżance ciepłej wody. Pić 2 razy dziennie co najmniej przez 10 dni, lub zależnie od tolerancji organizmu. Krew i limfa muszą zmienić się na lekko alkaliczne przez taki okres, żeby zniszczyć grzyb candida. Kiedy to się stanie, cysta / guz znika.

W przypadku poważnego problemu nowotworowego, stosować miksturę łyżeczki miodu z łyżeczką sody tak często każdego dnia, żeby organizm mógł zabić ogromną kolonię candidy. nie ma żadnych skutków ubocznych oprócz biegunki. W tym przypadku zmniejszyć częstość stosowania mikstury miód / soda.

Inny lekarz, dr Volney S. Cheney z USA, jest przekonany, że soda oczyszczona zapobiega przeziębieniom i grypie, a w przypadku, gdy doszło już do infekcji – pozwala skutecznie z nią walczyć. Poprawę widać już po trzech dniach. Zaczynamy od sześciu dawek dziennie po pół łyżeczki proszku rozpuszczonego w szklance chłodnej wody, drugiego dnia zmniejszamy je do czterech, a ostatniego do dwóch. Można kontynuować przyjmowanie sody, w takich samych proporcjach codziennie po obudzeniu, aż do całkowitego ustąpienia symptomów choroby.

HIGIENA

 1. Pasta do zębów
  Pasta wykonana z sody oczyszczonej i 3 procentowego roztworu nadtlenku wodoru może być stosowana jako alternatywa dla komercyjnych past do zębów bez fluoru. Możesz też po prostu zanurzyć szczoteczkę z pastą do sody oczyszczonej, dzięki czemu pasta będzie miała skuteczniejsze działanie.
 2. Świeży oddech
  Do pół szklanki wody dodaj jedną łyżeczkę sody. Płucz tym usta. Zapachy zostaną zneutralizowane, a nie tylko przykryte pięknym „sztucznym” zapachem.
 3. Oczyszczanie protez i innych przedmiotów wkładanych do ust
  W roztworze sody można moczyć np. ustniki, protezy – 2 łyżeczki sody oczyszczonej rozpuść w szklance lub małej misce ciepłej wody. Soda rozpuści cząstki żywności i zneutralizuje nieprzyjemne zapachy.
 4. Peeling, scrub do ciała
  Soda sprawdzi się doskonale, jako środek do peelingu. Zrób pastę z 3 części sody oczyszczonej na 1 część wody. Delikatnie wmasuj w skórę  kolistymi ruchami. Spłucz.
 5. Na ukąszenia owadów i swędzenie skóry
  Jeśli ugryzie Cię owad, zrób pastę z sody oczyszczonej i wody – stosuj jako maść na zmienioną chorobowo skórę. Aby złagodzić swędzenie, nasyp trochę sody do ręki i pocieraj nią wilgotną skórę po kąpieli lub prysznicu.
 6. Piękne włosy
  Ocet niesamowicie poprawia kondycję włosów, ale soda ma również świetny wpływ na nie. Nasyp niewielką ilość sody na dłoń, polej swoim ulubionym szamponem. Umyj głowę i dokładnie spłucz – soda pomoże usunąć pozostałości produktów do stylizacji, dzięki czemu, Twoje włosy będą czystsze i łatwiejsze w układaniu.
 7. Czyste szczotki i grzebienie
  Utrzymuj grzebienie i szczotki do włosów w czystości. Usuń z nich naturalne tłuszcze i resztki włosów. Do małego pojemnika z ciepłą wodą wsyp 1 łyżeczkę sody oczyszczonej i wymocz w tym grzebień lub szczotkę. Wypłucz i osusz.
 8. Dodaj do kąpieli
  Dodaj 1/2 kubka sody do kąpieli – pomoże to zneutralizować kwasy na skórze, zmyć tłuszcz i pot, ale również sprawi, że skóra stanie się bardziej miękka.
 9. Zrelaksuj swoje nogi
  Rozpuść 3 łyżki sody oczyszczonej w wannie z ciepłą wodą i mocz w tym nogi. Delikatnie szoruj.

Inny artykuł:

http://www.medycynaludowa.com/pl/ksiazka/index.php?id=ks87